Obecné informace ...

  

... dětské, rodinné a portrétní foto fotím pouze v exteriéru, newborn (tedy miminka max. 14 dní stará) fotím v jejich domácím prostředí 

... před objednáním se prosím seznamte s Všeobecnými obchodními podmínkami (dále jen "VOP")

... Objednávkou fotoprací klient potvrzuje, že se seznámil s VOP a s těmito VOP souhlasí

 

... co obsahuje balíček focení

    ... každý balíček obsahuje fotografie ve velkém rozlišení v datové podobě

    ... počet kusů fotografií v jednotlivých balíčcích je uveden v ceníku

 

... jak dlouho focení trvá

    ... balíček "mini" cca 1/2 hodiny focení

    ... balíček "standard" cca 3/4 hodiny focení

    ... balíček "maxi" cca 1 hodinu focení

    ... balíček "newborn" cca 3-4 hodiny focení

 

... co si vzít s sebou

... na focení jsou nejvhodnější jednobarevná trička (košile, stejné svetry, v zimě stejnobarevné čepice,...). Vyvarujte se prosím oblečení s výraznými nápisy a obrázky.  Snažte se oblečení pro sebe       a své děti barevně sladit. Pro děti přibalte oblíbenou hračku, plyšáka a nějaké malé dobrůtky :) V létě nezapomeňte na pití. Pokud máte nějakou vlastní zajímavou rekvizitu klidně si ji vezměte s sebou. Vyhraďte si na focení dostatek času. Stres nám k tomu, aby vznikly fotky ze kterých dýchá pohoda opravdu nepomůže. Pokud Vy nebo Vaše dítě onemocní dejte mi prosím vědět a najdeme nějaký jiný termín pro Vaše focení.

 

... kdy je vhodné fotit malé děti

... focení kojenců je vhodné zhruba kolem 5. - 6. měsíce věku, kdy už pěkně drží hlavičku, dlouho  "pasou koníky". Mladší děti (neplatí pro newborn!) fotím jen v náručí maminek, tatínků, babiček, sourozenců,.... Do košíků nebo bedýnek se totiž již většinou nevejdou a fotit mimčo se zabořenou hlavou v trávě nemá moc cenu, protože z toho v 99% případů hezké fotky prostě nejsou.

... dalším vhodným obdobím na focení dětiček je kolem 9. měsíce věku, kdy už většina dětí stabilně sedí, ale ještě nechodí a tudíž nám nikam neutečou :)

 

... jak je možné se objednat

... objednávat na focení se můžete buď telefonicky nebo e-mailem.

 

... za jak dlouho dostanete svoje fotografie

... cca do dvou týdnů od focení obdržíte na mail odkaz na zamčenou galerii s náhledy Vašich neupravených fotek. Z těchto náhledů si vyberete, které fotky budete chtít upravit a pošlete mi jejich čísla. Za 2-5 týdnů od poslání Vašeho výběru  budete mít zakázku hotovou (odvíjí se od mé aktuální vytíženosti).

... Váš výběr fotek ke zpracování prosím pošlete maximálně do 1 měsíce od poslání náhledů! Pokud do této doby od Vás výběr neobdržím, vyberu Vám fotografie ke zpracování sama. Nárokování jiných fotek do výběru po uplynutí této doby není možné.

... každá fotografie, kterou zákazníkům předávám projde určitým postprocesem. Z každého pořízeného snímku se snažím vytěžit maximum. Neupravené fotky ani RAWy proto neposkytuji. Všechny fotky které dostanete jsou profesionálně upravené (vyretušované). Základní retuš obsahuje ořez (je-li to třeba), úprava jasu a kontrastu, barevné doladění, doostření, odstranění lehkých vad pleti (škrábance, modřina, největší akné). Jakékoliv další retuše (projasnění očí, bělení zubů, lehká úprava proporcí, zjemnění vrásek, ... ) spadá do kategorie nadstandardních retuší a dělám je jen na výslovnou žádost klienta            a po domluvě. Tyto retuše jsou časově náročnější a hradí se zvlášť nad rámec ceny za balíček.

... hotovou zakázku zasílám doporučeně Českou poštou na Vaši adresu nebo si ji (po dohodě) můžete vyzvednout osobně

... Vaše upravené fotografie archivuji 6 měsíců od odevzdání.

... během focení nepořizujte prosím záznam na mobil (foto nebo video). Pokud byste si chtěli jednu nebo dvě fotečky udělat, zeptejte se mne prosím, zda mi to nebude vadit. Děkuji za respektování. 

... nespokojenost s vlastním vzhledem není důvod k reklamaci fotek!

 

... kde fotím

... fotím v Luži a okolí. Po dohodě pardubicko, chrudimsko nebo je možné dojet i dál :)