Newborn fotografie ...

 

 ... tedy fotografie čerstvě narozených miminek fotím maximálně do 14 dní po porodu, optimálně mezi   5. - 12. dnem života (neplatí pro hodně předčasně narozené děti - 4 a více týdnů před termínem porodu). Miminka starší než 14 dní už hůře usínají a manipulace s nimi je budí. I přes veškerou snahu se ale někdy nepodaří miminka uspat a je potřeba s tím počítat

... u předčasně narozených dětí (o 4 a více týdnů) je nutná individuální domluva co nejdříve po porodu

... nemusíte s miminkem nikam cestovat. Přijedu za Vámi a nafotíme newborn fotografie v pohodlí a teple Vašeho domova!

... na focení se objednávejte co nejdříve. Ideálně ještě v těhotenství a kontaktujte mne co nejdříve       po porodu. Zavolejte mi prosím ještě z porodnice!  Vyhraďte si také dostatek času - obvykle tak 3 až 4 hodiny.

... využívám denní světlo a proto fotím newborn pouze v dopoledních hodinách.

... věnujte prosím pozornost tomu, co dva tři dny před focením jíte. Nevhodná jsou nadýmavá jídla, čerstvé pečivo, ovoce, káva. To vše může způsobit koliku (tedy "bolení bříška") miminka a to nám focení značně ztíží.

... aby miminko dobře spalo je potřeba teplo. Proto Vás prosím, abyste doma přitopili ještě před mým příjezdem.

... po té, co si nachystám vše potřebné si od Vás miminko vezmu a dále si s ním pracuji již sama (sama uspávám, polohuji,...) Mamince "vracím" mimčo na kojení :)

... k práci používám dudlík. I pokud jste odpůrci dudlíků věřte, že si na něm Váš drobeček za 3 hodiny nezvykne! A mně to velmi usnadní práci a dá možnost k tomu, aby vzniklo více krásných fotek Vašeho miminka.

... fotky novorozených miminek jsou podle mne jedny z nejkrásnějších jaké se dají pořídit, ale je potřeba se připravit na to, že někdy při manipulaci miminka pláčí. Dávají tím najevo pouze to, že je ruším            ze spánku. Nemusíte se bát, rozhodně je nic nebolí a bezpečnost miminek je u mne na prvním místě.  

... miminka fotím buď úplně nahá (případně s čepičkou, čelenkou) nebo se svých oblečcích, které jsou speciálně ušité pro newborn fotografii.

... miminka se fotí bez plínek a tak na "nehody" které se dějí - a věřte, že se dějí často :) jsem zvyklá      a připravená.

... focení se plně podřizuje miminku a opravdu se nedá žádným způsobem uspěchat. Naopak stres            a nervozita z toho, že "to dlouho trvá" se z Vás velmi rychle přenese na miminko a to nám při focení opravdu nepomůže.

... vše potřebné k focení Vašeho děťátka si přivezu s sebou (wrapy, čelenky, čepičky, oblečky, kožešinky, vědro, atd.)  :)

... během focení nepořizujte prosím záznam na mobil (foto nebo video). Pokud byste si chtěli jednu nebo dvě fotečky udělat, zeptejte se mne prosím, zda mi to nebude vadit. Děkuji za respektování.